Antud intervjuuga võtame kokku praeguse RTS juhatuse mõtted, emotsioonid ja kogemused. Head nautimist!

Mis motiveeris sind kandideerima?

Paula: Peale eelmise juhatuse valitsusaja lõppemist oli uut juhatust vaja ja kuna RTS on mulle väga hingelähedane, siis otsustasime Sireti ja Hardiga Seltsi juhtimise oma südameasjaks võtta.

Hardi: Tegelt polnud mul absoluutselt plaanis kandideerida, aga ühel kaunil aprillikuisel õhtupoolikul Paula kirjutas mulle, et kas ma oleks juhatuses olemisest huvitatud ja peale mõnda mõtlemisaega jõudsin järeldusele, et elu olgu seiklus.

Siret: Esimene aasta Seltsis ürituste toimkonna juhina näitas, kui ägedad inimesed siin on ja kui mõnusalt asjaajamine käib. Sealt tekkis ka soov veel rohkem panustada ja Seltsi elus aktiivne edasi olla.

Mis on olnud su roll juhatuses? Kas oled pidanud ka õppima midagi tegema, mida varem polnud kunagi teinud?

Paula: Minu roll on olnud kõigel silma peal hoida, järel joosta ja koosolekuid juhatada. Ma olen õppinud uskumatult palju asju, aga praeguseks on keeruline eraldada, mis on just juhatuse süü, sest ürituste toimkond on kõige suurem süüdlane. Näiteks tänu ÜTKle ei ole mu valmistatud ürituste kaanefotod enam täis robustseid kuubikuid. Ilmselt on mu jaoks juhatuse pärast täiesti uus oskus äriregistris tegutsemine ja e-arvete koostamine ehk tasuta raamatupidaja koolitus. 

Hardi: Olen Seltsi rahaasjade eest hoolitseja, hoian pilku peal pollaboril ja kommutiimil ning proovin igatepidi aidata Seltsi elu paremaks teha. Uued asjad on peamiselt tulnudki seoses rahaasjadega nagu nt e-arvete saatmine, aga ka garantiikirjade saatmine.

Siret: Osalt tunnen end sellise juhatuse maskotina, kes on kohal ning aitab jõu ja nõuga. Ning muidugi on mul olnud ka au olla RTSi mitteametliku kontori perenaine.

 Kas juhatuses olemine on igapäevane kohustus? Kui palju aega päevas ja nädalas kohustuste täitmisele läheb?

Paula: Juhatuse töö ajakulu on päris raske mõõta. Üks asi, mis ma märkasin on see, et ma olen palju rohkem telefonis, sest kogu aeg on vaja messangeris ja meili teel saadaval olla. Olen saanud veeta nii mõnegi päeva tunde RTSi asjadega tegeledes. See on omakorda mind õpetanud oma tööaega piirama. Läbipõlemine on nende ülesannetega kerge tulema ja seega on oluline mitte öötundidel ja nädalavahetusel endale liiga palju kohustusi võtta. Ehk kokkuvõttes need kohustused kummitavad sind iga päev iga nädal, aga see ei tähenda, et nendega kogu aeg tegelema peaks.

Hardi: Kindlasti pole see igapäevane. Pigem on lihtsalt mingid perioodid, kus teed rohkem asju, aga on ka aegu kus peaaegu “unustad”, et Seltsi juhatuses oled. Nädalas kulub max paar tundi Seltsi asjadele. Ma arvan, et nt 4h nädalas (ca 3% ärkveloldud ajast) Seltsile panustades jõuaks juba väga-väga palju ära teha ja Seltsi tohutult arendada

Siret: Igapäevane ta ei ole. Eks tegemist ole sellise lainetava koormusega, kus paar nädalat ei pea vahel üldse tegelema ja siis on aegu, kus nädalasse satub palju toimetamist ja mitu koosolekut.

Kindlasti nii vastutusrikas roll tõi endaga kaasa uusi teadmisi ning vastutusi: Mis oli sinu jaoks kõige üllatavam?

Paula: Minu jaoks on kõige üllatavam olnud see kui palju tutvused juurde annavad ja kui lihtne neid saada on, tehes lihtsalt seda, mis mulle meeldib. Seltsi kuulumine tõesti ühendab meid kogukonnaks ja seda olen ma tunda saanud väga mitmel korral, kui olen kokku sattunud mõne vanema vilistlasega või inimesega, kes teab RTSi.

Hardi: Inimeste motiveerimine ja n-ö mõjutamine midagi tegema- see nõuab väga häid pehmete oskuste omandamist ja rakendamist. RTS juhatus on suurepärane koht nende oskuste omandamiseks ja praktiseerimiseks.

Siret: Väga tore on olnud näha, kui motiveeritud ja tegusad inimesed meil nii laiendatud juhatuses kui ka kõigis toimkondades on.

Mis on kollektiivselt kõige raskem olnud? Kuidas suutsite selle lahendada?

Paula: Mina arvan, et talvepäevade ära jätmine, sest see otsus tuli väga ettevaatlikult läbi mõelda. Õnneks tagantjärele tunnen, et see oli õige otsus ja sai ilusti ära põhjendatud.

Siret: Ma ütleks, et selline motiveerimise ja südametunnistusele rõhumisele vahel laveerimine, et asjad saaks tehtud, aga lõbus oleks ka.

Hardi: Nõustun Siretiga. Ei taha olla see tüüp, kes võtab asja hullult tõsiselt ja on kuri kogu aeg, aga samas on vaja organisatsiooni töös hoida ja hea sõnaga väga ei tee. Balansi leidmine on keeruline.

Kuidas oli korraldada Seltsi tegevust pidevalt muutuvate piirangute ajal ning kas ütleksite, et tulite sellega hästi toime?

Paula ja Siret: Usume, et kõik sujus. Me oleme palju rohkem näost-näkku tegutseda saanud, sest eelmisest õppeaastast oli kogemus käes.

Hardi: See korraldamine oli sellesmõttes paras peavalu, et polnud kindlust kas X või Y saab toimuda, aga lõpuks julgen väita, et me andsime oma parima, et Selts mingilgi kujul pakuks tegevust.

Mis asi on üldse juhatus? Milliseid inimesi juhatusse vaja on?

Paula: Juhatus on seltsilised, kelle kirg on RTSil elu sees hoida. Samas tähendab see töö ka igasugust dokumentides näpuga järge ajamist ning RTSi eluga lähedalt kursis olemist ehk palju asjatamist. Juhatusse on vaja inimesi, kes on entusiastlikud selle osas, mis me teeme ja kellele meeldib orgunnida.

Siret: Juhatusse kulub iga kell ära inimene, kes suudab ka mandunud perioodidel inimesi motiveerida ja neile meelde tuletada, miks meil siin nii äge on.

Hardi: Juhatus on korraga nii grupp ettevõtte juhte kui ka lasteaiakasvatajaid. Kes oskab samal mõlemat olla ja rollide vahel kiireid vahetusi teha, siis RTS juhatus on sulle!

Kas olete rahul sellega, millega aasta jooksul hakkama saite?

Paula: Ma olen rahul! Me korra Hardiga isegi naersime, et hea meelega jääks kauemakski pukki. Aga meil on veel nii palju selliseid inimesi, kes sobiks üli hästi juhatusse ja meie aeg on otsad edasi anda ning uusi maid avastada.

Siret: Au Hardile ja Paulale!

Hardi: Nagu Põhja-Koreas öeldakse – ei saa kurta

Mida kandideerijatele ütleksite või soovitaksite?

Paula: Nautige igat hetke, liiga tõsiselt pole vaja asju võtta! Oma kogemusest võin öelda, et juhatusse kandideerimine on olnud üks parimaid otsuseid, mis ma kunagi teinud olen. Järgmine aasta on RTSi juubeliaasta..no pressure 

Siret: Tehke veel paremini kui meie.

Hardi: Looge endast peamiselt mõnus aga efektiivne tiim. Seda nii juhatuse kui ka laiendatud juhatusega. Te hakkate palju kokku saama ja väga tihedalt läbi käima, bondige selliselt, et te ei jõua järgmist kokkusaamist ära oodata.

 Kas teile on vahepeal silma jäänud ka potentsiaalne uus juhatus?

Paula: Muidugi on! Entusiasmist meil puudust ei ole ja meie töö on kordades lihtsam olnud tänu väga paljudele. Lahe oli näha nii paljusid esmakursuslasi tulemas ja tegemas. Aitähh!! Ja eriti suur aitäh Greta-Liisa, Brittany, Dalia, Salme, Dominika, Linda, Pärt.

Siret: Silm on paarile seltsilisele ikka peale visatud selles osas.

Hardi: (⌐■_■)

Categories: Artiklid