ÜRITUSTE TOIMKOND

Ürituste toimkond hoolitseb selle eest, et seltislistel oleks igas kuus võimalusi üksteiseit ka väljaspool loengusaali kohata. Enamasti võib meie üritustelt oodata klaaside kokkulöömist ja seltskondlikku olemist: näiteks oleme korraldanud beerpongi, rooside sõda ja pubirallit, kuid oluline roll on ka akadeemilistel üritustel: viime näiteks selitsilised õhtusöögile mõne professoriga või korraldame workshoppe päevakajalistel teemadel. Teeme heameelega koostööd sponsoritega, kes aitavad meie olemised teha veel lõbusamaks või teiste organisatsioonidega, kes soovivad üheskoos ägedaid üritusi luua!

VÄLISTOIMKOND

Välistoimkond tegeleb koolikülastustega. Eesmärgiks seltsis on arendada noorte huvi riigiteaduste ja ühiskonnas toimuva vastu. Meie peamiseks sihiks on abituriendid, kuid hea meelega pakume ka loenguid 10. ja 11. klassile. Teemad, millest räägime, on aktuaalsed ja seotud ühiskonnaõpetuse tunni ning ühiskonnas toimuvaga laiemalt. Teeme esitlusi, mis on laiemad, nt “Maailma probleemidest’ kuni kitsamate teemadeni nagu “Kas mul on õigus olla paremäärmuslane?”. Proovime võimalikult palju kaasata oma kuulajaskonda rühmatöödega ja aruteludega, mida kasutame oma esitlustes. Kõige rohkem elevust tekitanud arutelu teemad on olnud näiteks “Kuidas kukutada diktaatorit?” või “Kust algab vihakõne ja lõppeb sõnavabadus?”. Kõik koolid võivad julgelt meie poole pöörduda ja meid külla kutsuda. Võime tulla enda teemaga või rääkida õpetaja poolt pakutud teemast. Toimkonna liikmete pakume võimalust arendada oma avaliku esineminse oskust ning koosolekuid/koos olemist ja rääkida endale huvitavadest teemadest publikule, kes päriselt kuulab.

POLIITIKALABOR

Poliitikalabor on riigiteadlaste omapärane toimetus, mille kaudu saavad tudengid jagada oma mõtteid. Seda nii koolitööde avaldamise, intervjuude, kalambuuride, faktikontrolli, arvamuslugude ja praktika- või välisõpingute kogemuste jagamise kaudu. Artiklitega tegeleb peamiselt toimetus, kuid kirjutavad kõik sõnavabadust vilelevad riigiteadlased!

Kõik riigiteaduste tudengid ning õppejõud on oodatud jagama töid, mõtteid, kogemusi ja saavutusi nii kaastudengite kui avalikkusega! Meie kirjutisi saab lugeda siit!