!Tegu on pilatekstiga! Tekst ei väljenda Riigiteaduste Seltsi arvamust!

On käes suvi ning ilmad on soojad, mis tähendab, et ka äikesest puudus pole. Ühel öösel möllab äike ning väljas on torm. Äkitselt lööb äike maja sisse ning elekter kaob. Mõningad inimesed süüdistavad elektri kadumises äikest, mõningad Kaja Kallast, kes soovib Eestist teha Kosovo, kus elektrikatkestused on igapäevased. Katrin vangutab pead ja poeb sügavamale teki alla. 

Teki alt välja tulles näeb Katrin, et juba on hommik ja ta proovib lülitist, kas elekter on tagasi. Elekter on tagasi. Katrin tõmbab ruloo üles ning väljas paistab päike. Ilm on nagu Hispaanias. 

Katrin Selge peab tööle liikuma, ent enne soovib käia Lidlis. Katrini üllatuseks on Lidl kinni pandud ning asendatud eestimaise Selveriga. Rääkides kassapidajaga, saab Katrin teada, et peaminister keelas välismaised poed ära. Katrin küsib, miks Kallas nõnda tegi, ent talle vastatakse järgmiselt: “Mis Kallas? Peaminister Helme”. Katrin kukub kokku, ent ta ärkab kuskil metsas mustikate ja puravike vahel. Katrin langeb veel sügavamasse segadusse, kuid Katrini peas on vaid üks mõte “Appi! Ma jään tööle hiljaks!” Katrin tõuseb püsti ja leiab varsti mitmerealise maantee.

Kartrin silmab kaugelt tulevat rekkat, ajab oma põidla püsti ning proovib oma riietust siluda. Õnneks rekka peatub ja Katrin ronib kergendatult kabiini sisse ja küsib vanemalt naiselt rooli taga, kus ta täpsemalt on, selgitades et ta eksis metsas ära. Naine vaatab teda kahtlustavalt kuid vastab, et nad on Mõisaküla-Nursipalu maanteel, Nursipalu külje all. Katrin on kergelt hämmastunud: “Ma ei teadnudki, et Mõisaküla-Nursipalu maantee on olemas ja pealegi nii suur”. Vanema naise kahtlustav pilk süveneb ning ta vastab Katrinile: “No mis siin imestada, meie pealinn Nursipalu vajab korralikku ühendust Eesti teiste provintsidega.” Just see oli löök allapoole vööd. Küsides harjutusväljaku kohta, saab Katrin teada, et harjutusväljak rajati hoopis Saaremaale. Sellise asukoha peale imestades selgitas vana naine, et Saaremaal saab väga kiiresti kahurid Rootsi poole suunata. Katrin tunneb, et ta oleks otsekui 50 aastat koomas olnud ja ärganud hoopis teises maailmas. Seda põhjusega. 

Kui Katrin linna jõuab näeb ta sinimustvalgeid busse, õnneks on enamus ümbrust samasuguseks jäänud. Ta sõidab bussiga tagasi koju, sest kell on saanud pool üheksa ja kontor, kus ta tööl käib, on juba kinni. Katrini korter on imekombel selline nagu ta mäletab. Ta praeb endale pelmeene ning istub televiisori ette, kus peagi algab “Aktuaalne kaamera”, kell üheksa, nagu alati. Margus Saar näeb välja kümme aastat vanem ning ta väga väsinud. Ta loeb ette tänased olulisemad uudised:

“Vabariigi valitsus arutab mitmete bakalaureuseõppe erialade tasuliseks tegemist. EKRE haridusminister Kert Kingo ütles “Aktuaalsele kaamerale”, et praegune süsteem ei tööta ning teatud erialade tasuliseks tegemine annab võimaluse kehtestada kõikidele toodetele 3-sendine hind. Ühtlasi selgitas Kingo, et teatud erialasid soovitakse maksustada, sest valitsusele on laekunud infot ebasündsatest ja julgeolekut ohustavatest tegevustest. Näiteks laekus moraalipolitseile vihje, kuidas Johann Skytte poliitikauuringute instituudis vormitakse tudengitest liberaalparteide käepikendusi.”

“Täna päeval taasavas Kalle Grünthal pidulikult Meessaare. Grünthali ettepanekul läbis saar põhjaliku make-overi – kunagine feministlikku konnotatsiooniga Naissaar sai nüüd Meessaareks. Et Meesaarele rohkem elanikke meelitada, hakkab Valitsus maksma toetusi meestele, kes otsustavad saarele kolida. Loodetakse, et aasta lõpuks elab Meessaarel vähemalt 69 meest.”

“Valitsus on otsustanud sulgeda Tartu legendaarse Genialistide Klubi. Peaminister Helme selgitas ERR-ile, et Genialistide Klubis vormitakse tudengitest liberastid, homoseksuaalid ning kommunistid ehk punased. “Meie otsus on tingitud sellest, et teame, kui paljud muutuvad selliseks… ühiskondlikult kahjulikuks. Ei ole mingit pere loomist enam, on vaid üks homotsemine. Käisime uurimas ka ise Genialistide Klubis, kuidas see olukord on. No see oli ikka päris nukker! Nägudest ja riietusest kohe näha, et ega need inimesed jaga konservatiivseid vaateid. Me teame, et tegelikult rahastab Genialistide Klubi tegevust ka Kaja Kallase eksiilopositsioon koos geidega Rootsis ning me peame seda takistama. Nad hävitavad Eesti ja Eesti peresõbralikku mainet, ka välismaal”.”

Margus Saar naeratab vaevaliselt kaamerasse ning lausub: “Tänaseks on uudistega kõik, kena õhtut!”

Katrin istub tardunult diivanil, ega tea kas nutta või naerda. Samal ajal on juba ilmateade alanud, kus Vooglaid kommenteerib praegust uudiste hapukurgihooaega ja hakkab ilma ennustama teelehtedelt ja kohvipaksult. Kuid Katrin ei pane Varrot ja tema umbluud enam tähele. Tall hakkab järsku väga paha ja maailm tema ümber hakkab tiirlema ja kustuma.

Katrin võpatab voodis istukile ja vaatab hirmunult ringi. Kell voodi kõrval ütleb 07:34 ja taevas on juba täitsa hele. Katrin piilub aknast välja ja tunneb end pisult kergendatult, kui näeb rohelist linnaliinibussi mõõda kimamas. Sellegipoolest kiirustab Katrin elutuppa ning teeb telekast Terevisiooni lahti kust tulevad parajasti uudised: “Riigikogus toimub endiselt obstruktsioon”, “Inflatsioon on jälle suurenemas” ja “Maksuküüru kaotamisega liigutakse edasi” ning “järgmine nädal on oodata kehva suusailma.” Katrin ohkab kergendusest ja vajub diivanile. Kõik on hästi, see oli vaid üks kole košmaar. Kõik on hästi, kõik on nii nagu olema peab.

Toimetanud Lukas Toompere


0 Comments

Lisa kommentaar

Avatar placeholder

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga