Tegu on pilaartikliga!!!

Hiljuti tegi Keskerakonna esimees Jaanus Karilaid tähtsa avalduse, mis oli ja on suur samm edasi Eesti LGBTQ+ kogukonna jaoks. Karilaid kuulutas ennast avalikult Ratase meheks (ERR 2023). See oli väike sõnavõtt Karilaiule, aga suur samm edasi kõigile liberastidele Eestis, nagu on ka Reformierakonna, Sotsiaaldemokraatide ja Eesti 200 tulevane valitsuskoalitsioon. Võibolla just see valitsus suudab välja kuulutada seadused, mis annaksid Karilaiule võimaluse ametlikult Ratase meheks saada. 

Selliste rõõmustavate uudiste saatel on Riigiteaduste Seltsi Poliitikalabori toimkonna liikmed otsustanud viia läbi analüüsi, et välja selgitada, kes oleks Martin Helmele (kellele läheb Eesti LGBTQ+ kogukond kõige rohkem korda) parim partner, kui ta peaks viimaks otsustama tulla külmkapi tagant välja. Tõsi, Helmel on abikaasa olemas, aga ega polügaamia seadustamine Eestis ka kaugele jää meie tulevase liberaalse valitsusega.‎

VÄRSKET OPOSITSIOONI ÜHENDAV MITUT PIDI ILLEGAALNE ARMASTUS

Meie esimene kandidaat Martin Helmele oleks Priit Sibul Isamaast. Isamaa lubas enda riigikogu valimiste programmis, et “parandab õnneliku paarisuhte loomise ja hoidmise ning vanemahariduse programmide kättesaadavust, suurendades nende rahastuse 2 miljoni euroni aastas”. Nagu ka omal ajal Siim Kallas, soovib Sibul miljonäriks saada. Seetõttu soovib Priit Sibul leivad ühte kappi panna Martin Helmega. Martinit võib häirida see, et Kaja Kallas on Eesti slaavistanud ning sõna “sibul” võib tekitada Martinil nututuju. Seetõttu välistame Priit Sibula Helme võimaliku elukaaslase kandidaadina. Pealegi on selgunud, et Priit Sibul on alaealine (Lugejakiri 2023) ning Riigiteaduste Selts ei toeta kohe kindlasti pedofiiliat. Seega langeb (kahjuks või õnneks) Priit Sibul konkurentsist välja.

Pilt: Priit Sibul ehmununa, kui teda kõrvaldama hakati.

VANA ARM EI ROOSTETA

Jüri Ratasel ja Martin Helmel on pikk ajalugu, mis lohiseb nende kahe järel nagu frakisaba. Mehed on koos riigikogupinki nühkinud pea seitse aastat. Teadagi on kõiksugused pingid (koolipink, ülikoolipink, pargipink, k.a. riigikogupink) väga soodsad keskkonnad soojade, kohati palavate, suhete tekkimiseks. Ratas on näidanud ülesse oma kiindumust Martinisse, kinkides talle tehtud raske töö eest tordi ja kaardi (Delfi 2020). Lisaks oleks Ratas Helmele väga hea tantsupartner (Raud 2022), kellega ka järgmised 7 aastat 24. veebruaril pingviinide paraadil jalga keerutada. Tantsuoskus on siiski partneri juures väärtus, mis on hinnas ning seda igas vanuses. Samas on näha tipp-poliitikute vahel kaugenemist. Ratas otsustas Helmet reeta, heites koos Reformierakonnaga pehmesse valitsusvoodisse. Ilmselt oli tegu Ratase vasturünnakuga, sest Helme otsustas lukustada Ratase Stenbocki majast välja, kui Ratas oma Riia visiidilt tagasi tuli (Lugejakiri 2019). See on levinud võte paaridel reetmise puhul – mitte lasta teist koju. Õnneks asjad ei eskaleerunud riiete aknast välja viskamiseni, kuigi riigikogu esisel on selleks sobiv rõdu. Arvatavasti tekkis Eesti Vabariigi 50. valitsuse esipaari Ratase ja Helme vahele lõhe, mida Ratas enam tantsusammul koos tordi, kaardi ja jookidega ületada ei suuda. Siinkohal tuleb toonitada seda, et Ratas oli just Lätist tulnud, sest järgmine võimalik kandidaat Martinile on just lätlane. Võibolla sai Ratas aimu, et Helmel on tekkinud uus silmarõõm Raivis Zeltītsi näol ning otsustas EKREst ja Helmest lahti ütelda.

BALTIKUMI JÄRGMINE POWER COUPLE

Raivis Zeltīts on Läti poliitik, kelle vaated ühtivad suuresti ka Martin Helme vaadetega. Zeltīts on samuti rahvuskonservatiiv ja ta on juba varasemalt EKRE noorteühendusega Sinine Äratus koostööd teinud (Wierenga 2018). Zeltīts on üks vähestest, keda Helme Facebookis jälgib. Lisaks ühistele vaadetele ja Facebooki sõprusele kindlustab Zeltītse positiooni ka tõsiasi, et tema ja Martin ei oleks kaugeltki esimene abielu Eesti tipp-poliitiku ja kuuevarbalise lätlase vahel. Tasub meelde tuletada, et ka Eesti president Toomas Hendrik Ilves käis Lätis kosjas nagu tegi seda ka Mailis Reps. Helme ja Zeltītse abielu oleks järgmine samm Eesti ja Läti naabrussuhete tugevdamise poole peale traagilist räimesõda Eesti ja Läti vahel aastast 1995 (Postimees 2020). Tõenäoliselt oleks Raivis Zeltits kõige parem kandidaat Marin Helmele. Kuid kui Helme jaoks on kuuevarbaline lätlane liiga võõrastav, siis on õnneks ka muid lahendusi olemas.

AFÄÄRID IDAS

Lisaks eelnevatele väljavalitutele on Helmel ka mujalt vaatekaaslasi, neid kellega mõttemustrid võivad kattuda. Sobivaid poissmehi külmkapi tagant või seest leiaks ka Kremlist, sest ka sealsed suured mõtlejad murravad pead vikerkaareliste elu ja olu üle – päevad ja ööd. Seltsis segasem? Kui üksi on hirmus minna uutele jahimaadele idas, võib Martin võtta kaasa Varro: nad saaksid olla suuremal või vähemal määral üksteise tiivamehed (ing. k. wingmen). Takistus võib olla venelaste vähene inglise keele oskus. Aga pole muret! Mart Helme, ingel, kes lendab üle Eesti, õpetab ja valgustab! Vene keel suhu ja Moskvasse, kus väärtused on paigas. Ent kui julgust ikka väheks jääb, võib Helme Underi kombel astuda kirglikusse kirjavahetusse mitme kandidaadiga. Nii saaksid tulevad põlved ka osa sellest, võiksime lugeda neid mõttevahetusi samamoodi nagu praegu loeme Under ja Tuglase või Underi ja Vilde või Underi ja Adsoni vestlusi. 

Sellegipoolest, isegi kui teistega ei vea, siis Martin Helmel pole suurt muret, kas ta leiab kaaslase või mitte, sest tema patriootlik vajadus päästa Eestit kõigest hirmsast, ühiskonna arengust ja innovatsioonist on suurimaid tugevusi nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel suhete areenil.

UNUSTAMATU JAAK JA MARTINI SUUR SÜDAMEVALU

Ei, me ei unustanud ka Jaaku. Jaak aga põgenes Martini eest Brüsselisse ning kuuldavasti ta sealt tagasi ka ei tule. Seetõttu langeb ta konkurentsist välja. Mälestades nende omavahelist keemiat, otsustasime kirjutada luuletuse. Jaagu ja Martini keelatud armastus on igatahes meie südamed võitnud.

Nutulaul: Martini kadunud armastatu Brüsselis
Jaagu e-hääled läksid Martini kätte,
Martini silmis pole Jaagust ilusam ka Jaan Tätte.
Jaagu pilk Martini huultele liigub,
samal ajal kui Martin Kallega kiigub.
Jaak on armukade, Jaagule ei meeldi Kalle,
Jaak soovib koslepit anda talle. 
Kaja Kallas takistab Martini ja Jaagu kirge,
ega need konservatiivid polegi meil sirged. 
Jaak nüüd Brüsselisse jääb ja Martini jätab maha,
ei ka Martin jää enam Jaagukese taha (nagu EKRE valimisplakatil).
Kurb on meel nüüd mõlemail neil,
abielu võimalust pole Eestis ikka geil. 
Aga pole muret,
küll see tuleb!
Martini käes on lill,
käes on esimene aprill!

Soovime Poliitikalabori nimel kõigile ilusat esimest aprilli. 

Tegu on pilaartikliga. Palun ärge kaevake meid kohtusse. <3

Igavesti teie

Katrin Selge, Armastus-Võidab Kuradisildnik, Indrus Insip.

Toimetanud Lukas Toompere

Kasutatud allikad

Delfi. (2020). Jüri Ratas saatis Martin Helmele tänutäheks raske nädala eest tordi. Delfi. Külastatud võrgulehel https://www.delfi.ee/artikkel/91452738/juri-ratas-saatis-martin-helmele-tanutaheks-raske-nadala-eest-tordi (31.03.2023).

ERR. (2023). Karilaid: ma olen Ratase mees. ERR. Külastatud võrgulehel https://www.err.ee/1608922832/karilaid-ma-olen-ratase-mees (31.03.2023).

Lugejakiri. (2023).  USKUMATU OTSUS: Vabariigi Valimiskomisjon kõrvaldas valimistelt Priit Sibula, sest ta on alaealine. Lugejakiri. Külastatud võrgulehel https://lugejakiri.ee/uskumatu-otsus-vabariigi-valimiskomisjon-korvaldas-valimistelt-priit-sibula-sest-ta-on-alaealine/ (31.03.2023).

Lugejakiri. (2019). OTSEBLOGI: Läti visiidilt naasnud Ratas ei pääse Stenbocki majja! Kas Helme vahetas lukud ära? Lugejakiri. Külastatud võrgulehel https://lugejakiri.ee/otseblogi-lati-visiidilt-naasnud-ratas-ei-paase-stenbocki-majja-kas-helme-vahetas-lukud-ara/ (31.03.2023).

Postimees. (2020). Täna ajaloos 13.04: Eesti ja Läti vahel algas Räimesõda. Postimees. Külastatud võrgulehel https://teadus.postimees.ee/4469163/tana-ajaloos-13-04-eesti-ja-lati-vahel-algas-raimesoda (31.03.2023).

Raud, G. (2022). „Tantsud tähtedega“ saates napilt teiseks jäänud Jüri Ratas: erakonna jõulupeole me esinemiskutset ei saa. Õhtuleht. Külastatud võrgulehel https://elu.ohtuleht.ee/1075003/ol-video-tantsud-tahtedega-saates-napilt-teiseks-jaanud-juri-ratas-erakonna-joulupeole-me-esinemiskutset-ei-saa (31.03.2023).

Wierenga, L. (2018). Blue Awakening: The next generation of Estonian nationalists. ERR. Külastatud võrgulehel https://news.err.ee/654174/blue-awakening-the-next-generation-of-estonian-nationalists (31.03.2023).


0 Comments

Lisa kommentaar

Avatar placeholder

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga